Hľadám pomoc

Zistenie, že v probléme nie ste sami a podobne ako vy prežívajú ochorenie aj mnohí iní onkologickí pacienti, je upokojujúce. Pochopenie spolupacienta je neraz väčšie ako porozumenie od milujúceho rodinného príslušníka či priateľov. Pacientske rady bývalých onkologických pacientov vám poskytnú v jednotlivých občianskych združeniach, ktoré veľmi ochotne a pohotovo reagujú na vaše otázky prostredníctvom sociálnej siete (Facebook), mailu či telefonicky.

Občianske združenia podľa diagnóz nájdete na našich stránkach v sekcií Pacientske združenia.

Poradenský stánok dobrovoľníkov zo združenia Nie rakovine nájdete v Národnom onkologickom ústave v Bratislave, vo Východoslovenskom onkologickom ústave v Košiciach aj vo Fakultnej nemocnici v Nitre a Trnave. Neváhajte skúsiť osobný diskrétny rozhovor. Viac info tu.

Pozor na rôzne „divoko“ vzniknuté diskusné fóra a skupiny pacientov. Hoci v nich nájdete podporu na vašej ceste liečbou, niektoré „zaručené“ liečebné rady typu „mne pomohol tento vitamín“ môžu byť vedecky nepodložené, zavádzajúce až metúce a z hľadiska vašej prebiehajúcej liečby dokonca kontraproduktívne.