PRAVDY A MÝTY NA INTERNETE

Mýtus o tom, že rakovina resp. nádory sú kolónie kvasinky Candida albicans ešte stále úplne nezmizol z internetového éteru. O tom, aký je to nezmysel, rozpráva a vysvetľuje na svojej stránke v tomto prípade ten najpovolanejší lekár – patológ.

Čítať celý článok

Viacerí priaznivci a čitatelia nám poslali tento článok, a prosili nás o vyjadrenie sa k problematike, ktorá sa v ňom opisuje. Článok takmer v pôvodnom znení prebral portál vysetrenie.zoznam.sk O podobnej problematike, inom dezinformujúcom článku, ktorý sa zaoberal niečim podobným, sme už raz písali. V oboch prípadoch ide o pohrávanie sa s termínom „Warburgov efekt“ a „Warburgova hypotéza“, čo nie je to isté, ako neskôr uvidíte.V úvode článku sa uvádza citát Dr. Georga Crile, ktorý sa týka acidózy. Bohužiaľ, článok neuvádza o ktorého presne ide.

Čítať celý článok

Tento článok som sa chystal napísať už dlhšie. Okrem medializovaného prípadu údajného vyliečenia rakoviny pľúc, ďalší z dôvodov je aj to, že rakovina predstavuje pravdepodobne „Top No. 1“ tému na všetkých tých stránkach, ktoré ju údajne dokážu vyliečiť. Niet sa čomu čudovať. Vo vyspelom svete sme očkovaním (bez ohľadu na názor antivaxerov), objavom antibiotík a celkovo zlepšením verejného zdravotníctva vytlačili infekčné choroby do úzadia. Neznamená to, že sa tu a tam nemôže stať fatálny prípad meningitídy, zápalu pľúc, ale dnes už nevykosí rodine polovicu detvákov záškrt a pravé kiahne. Prvé husle štatistík mortality začali hrať iné choroby…

Čítať celý článok

Biologicky aktívne látky v konope sa nazývajú kanabinoidy. Je známych niekoľko desiatok kanabinoidov, najlepšie preskúmané sú THC (tetrahydrocannabinol) a CBD (cannabidiol). V tele pôsobia na bunky prostredníctvom receptorov CB1 v mozgu a CB2 na bunkách imunitného systému. Na kanabinoidné receptory sa viažu aj kanabinoidy produkované v našom tele – tzv. endokanabinoidy. Synteticky vyrobený THC sa nazýva dronabinol.

Čítať celý článok

V súčasnej dobe sa čas od času objaví v nejakom bulvári alebo na alterna stránke príbeh, ktorý má istý charakteristický vzorec. Pacient mal problémy, ktoré dlho ignoroval. Potom príde náhly zvrat, rýchla zmena zdravotného stavu k horšiemu, hospitalizácia a podozrenie na onkologické ochorenie, resp. definitívna onkologická diagnóza. Následne prvý cyklus chemoterapie alebo rádioterapie, eventuálne chirurgická liečba alebo nežiadúce účinky liečby ako zlomové body.

Čítať celý článok

Po dlhšej dobe som zablúdil na Bádateľovu stránku a našiel pár článkov. Na pitvu vyberám jeden, ktorý sa zvykol šíriť po sociálnych sieťach a pripadá mi zaujímavý nielen pre to, že už tradične šíri (v tomto prípade pomerne neškodé) bludy, ale aj to, ako sa internetom šíriace somariny z jednej stránky na druhú postupne čím ďalej, tým viac krivia, nabaľujú a stávajú sa nezmyselnejšími.

Čítať celý článok

V súčasnosti zažíva céčko tzv. Boom. Veľa ľudí o ňom číta na rôznych fórach, diskusiách o zdraví a podobne. Nedávno sa mi dostala do rúk kniha s názvom “Vitamín C a megaskorbická liečba” (autor: Peter Tuhársky), ktorá sa tvári vedecky a poukazuje na až neuveriteľné (priam biblické) liečebné možnosti céčkom. Dá sa povedať, že obsahuje všetky existujúce (vedecky aj nevedecky podložené) indikácie jeho využitia. Prišlo mi to ako skvelý nápad, napísať akúsi recenziu tejto knihy a tým zároveň potvrdiť alebo vyvrátiť niektoré bežne šírené tvrdenia.

Čítať celý článok