Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

Stránka pacientskych združení a partnerov
Title Image

Blog

Home  /  Podcasty   /  Chemoterapia. Postrach alebo pomoc pacientovi?

Chemoterapia. Postrach alebo pomoc pacientovi?

V ďalšej časti podcastu Onkoinfo sa zameriame na systémovú liečbu, ktorá sa používa v boji proti rakovine už niekoľko desaťročí a predstavuje takpovediac „klasiku“. Chemoterapia tvorí dodnes základný pilier protinádorovej liečby. Zároveň však vyvoláva vo verejnosti a pacientov najväčšie obavy. Obavy z chemoterapie sú dokonca tak silné, že niektorí pacienti odkladajú návštevu onkológie, čím sa pripravia aj o ostatné liečebné modality (rádioterapiu, cielenú liečbu, imunoterapiu) a v konečnom dôsledku aj o šancu na život. Onkologička Národného onkologického ústavu MUDr. Katarína Rejleková, PhD. z Národného onkologického ústavu otvorene rozpráva, kedy a prečo je nevyhnutné podstúpiť liečbu chemoterapiou. Vysvetlí mechanizmus účinku chemoterapie a jej benefity pre pacienta. Priblíži tiež nežiaduce účinky a toxicitu chemoterapie, no zároveň predstaví možnosti, ktoré dnes moderná medicína ponúka, aby sme túto liečbu zvládli.

Pacienti, ktorí majú vnútorné odhodlanie, oporu v blízkych a nápomocného onkológa po svojom boku, môžu liečbu chemoterapiou zvládať vďaka podporným liekom v dobrej kvalite života počas liečby“. 

Odpovedá: klinický onkológ doc. MUDr. Štefan Korec, PhD.
Moderuje: Eva Sládková
Dátum zverejnenia: 25.6. 2023
 
Relácia vznikla v spolupráci s TV doktor.
© Audioverzia podcastu onkoinfo.sk
© Videoverzia podcastu TV doktor, dostupná na https://www.tvdoktor.sk/relacia/17-onkoinfo/
 

Spolufinancované Európskou úniou v rámci projektu č.101091634 – Impact Acceleration of Slovak CSOs. Vyjadrené názory a stanoviská sú názormi a stanoviskami autora/-ov a nemusia nevyhnutne odrážať názory Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru (EACEA). Európska únia ani Európska výkonná agentúra pre vzdelávanie a kultúru za ne nezodpovedá.